Piece gazowe co – jest spośród czego wybierać

Piece gazowe co – jest spośród czego wybierać

Na etapie projektowania wymarzonego domu z pewnością dużą uwagę przywiązujesz do ogrzewania. Jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań są piece c.o. gazowe. Wybór jest naprawdę bogaty: jakie piece gazowe do centralnego ogrzewania wybrać i dlaczego warto się na nie zdecydować.

Piece c.o. gazowe – wygoda i oszczędność.

Jeśli chodzi o piece c.o. gazowe, będą one najlepszym rozwiązaniem, gdy masz możliwość podłączenia do zewnętrznej sieci gazowej. Alternatywą są piece gazowe c.o. na gaz płynny przechowywany w specjalnym zbiorniku na działce. Aby piece gazowe c.o. tego rodzaju działały sprawnie, konieczne jest regularne uzupełnianie poziomu gazu w zbiorniku.

Piece gazowe do c.o. dzielą się także na stojące i wiszące.

Nie wiesz, na który kocioł się zdecydować? Większe piece gazowe do centralnego ogrzewania umieszczane są najczęściej w wydzielonej kotłowni, ponieważ zajmują dość dużo miejsca. Są one wykonywane z żeliwa, dlatego będą cięższe od kotłów wiszących. Jeśli chodzi o wiszące piece gazowe do c.o. , mogą być one instalowane w niemal dowolnym miejscu – wystarczy wolny kawałek ściany.

Kotły jednofunkcyjne: ogrzewanie domu i wody.

Piece gazowe jednofunkcyjne ogrzewają wodę do centralnego ogrzewania; aby piece c.o. gazowe jednofunkcyjne umożliwiały także podgrzewanie wody użytkowej, niezbędna jest instalacja specjalnego zasobnika. Piece gazowe jednofunkcyjne mają wówczas przewagę nad piecami dwufunkcyjnymi: piece gazowe c.o. jednofunkcyjne umożliwiają stały dostęp do ciepłej wody. Piece c.o. gazowe jednofunkcyjne polecane są do domów o kilku punktach poboru ciepłej wody.

Wybierz bezpieczny piec gazowy.

Jeśli chodzi o piece gazowe c.o. jednofunkcyjne, najlepszym rozwiązaniem będą piece renomowanych firm, posiadające znak CE. Jest to oznaczenie informujące o tym, że piece gazowe do c.o. zostały zaprojektowane i wykonane w ten sposób, by zapewniały bezpieczeństwo przy instalacji i użytkowaniu. Zwróć uwagę również na ostrzeżenia: powinny znajdować się na wszystkich kotłach oraz uwzględniać informacje odnośnie wentylacji pomieszczeń. Dowiedz się więcej https://www.broetje.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *