Krótki przewodnik po oszczędnym ogrzewaniu

Krótki przewodnik po oszczędnym ogrzewaniu

Koszty ogrzewania będą różniły się od siebie w poszczególnych latach. Wystarczy szybsze nadejście zimy lub przedłużająca się zimna wiosna, by opłaty znacząco wzrosły. Opady śniegu w kwietniu czy październiku mogą zaskoczyć każdego, dlatego postaw na oszczędne ogrzewanie, które sprawdzi się również w takim wypadku.

Piec gazowy do ogrzewania domu i wody to najlepsze rozwiązanie.

Wszędzie tam, gdzie możliwy jest dostęp do sieci gazowniczej, piec gazowy do ogrzewania domu i wody będzie wygodnym sposobem na oszczędne ogrzewanie. Gaz ziemny to stosunkowo tanie paliwo, a nowoczesny piec gazowy do ogrzewania domu i wody jest praktycznie bezobsługowy. W porównaniu z piecami opalanymi olejem opałowym lub węglem jest to najwygodniejsze rozwiązanie dostępne w atrakcyjnej cenie.

Oszczędne ogrzewanie wymaga odpowiednio dobranej mocy pieca.

Kocioł o zbyt małej mocy nie będzie w stanie wystarczająco ogrzać pomieszczeń, dlatego przed zakupem warto zastanowić się nad wyborem kotła o wyższej mocy. Zwróć jednak uwagę również na to, że piec o zbyt dużej mocy będzie posiadał również wyższą moc minimalną, co z kolei przełoży się na zbyt wysokie temperatury w okresie wiosenno – jesiennym, kiedy to niepotrzebne jest dodatkowe ogrzewanie.

Wybierz także odpowiedni piec.

Nie ma sensu oszczędzanie na piecu gazowym poprzez wybór tanich propozycji; zainwestuj w kocioł sprawdzonej firmy, by zyskać gwarancję niezawodności. Nowoczesne piece wyposażone są w regulatory temperatury, dzięki czemu możesz decydować o porze włączania pieca oraz o temperaturze.

Wypracuj dobre nawyki domowników.

Nawet najlepszy piec nie pozwoli na oszczędności, jeśli nie będziemy umiejętnie gospodarować ciepłem w domu. Aby ogrzewanie było efektywne, pamiętajmy o kilku zasadach. Warto ustawić niższą temperaturę na noc oraz w tej części dnia, gdy dom stoi pusty; nie ma sensu stałe ogrzewanie w godzinach dopołudniowych. Regularne wietrzenie nie powinno trwać dłużej niż 5 minut, by nie wychładzać nadmiernie pomieszczeń. Dowiedz się więcej na http://www.broetje.pl/budowa-instalacji-ogrzewania-koszty/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *