Koszt instalacji ogrzewania gazowego – z jakim wydatkiem trzeba się liczyć?

Koszt instalacji ogrzewania gazowego – z jakim wydatkiem trzeba się liczyć?

Instalacja gazowa to rozwiązanie coraz częściej montowane w domach jednorodzinnych. Nowoczesne kotły gazowe są bezpieczne i bezawaryjne, a sieć gazowa sięga już do większości działek. Jaki jest koszt instalacji ogrzewania gazowego?

Instalacja gazowa – koszty mogą być różne.

Jeśli chodzi o koszt instalacji ogrzewania gazowego, będzie on wzrastał w zależności od długości przyłącza. W przypadku długości do 15 m będzie to wydatek rzędu ok. 2000 zł. Jeśli jednak konieczna będzie instalacja dłuższego przyłącza, każdy kolejny metr oraz montaż zaworu i trójnika to wydatek w granicach 150 zł.

Co jeszcze zawiera całkowity koszt instalacji ogrzewania gazowego?

Aby instalacja gazowa była bezpieczna oraz działała niezawodnie, na koszt całkowity składają się: cena projektu technicznego, koszty związane z usługami geodezyjnymi (ok. 2000 zł), koszt szafki gazowej wraz z montażem (ok. 500 zł) oraz koszt odbioru przyłącza gazowego (100 – 200 zł).

Nie zapomnij o kosztach materiałów oraz wynagrodzeniu robotników.

W przypadku materiałów oraz robocizny koszty mogą być różne w zależności od regionu, w którym montowane jest przyłącze gazowe. Ceny materiałów budowlanych będą zmieniały się również w zależności od pory roku – poza sezonem można zakupić je taniej. Koszt robocizny oraz materiałów będzie wzrastał w zależności od długości przyłącza. Szacunkowo należy liczyć ok. 100 – 200 zł/m.

Na kotłach nie warto oszczędzać.

Kusi Cię zakup taniego rozwiązania? Zamiast niego postaw na nowoczesne kotły gazowe. Przede wszystkim są one bezpieczne w codziennej eksploatacji oraz minimalizują wystąpienie ryzyka zatrucia tlenkiem węgla. Ponadto nowoczesne piece pozwalają na większą oszczędność: są bezawaryjne, dlatego nie tylko działają bez zarzutu, ale również nie wymagają skomplikowanych i kosztownych napraw czy wymiany części. Dlatego jeśli planujesz instalację ogrzewania gazowego, wybieraj niezawodne i nowoczesne piece nowej generacji. Dowiedz się więcej na http://www.broetje.pl/budowa-instalacji-ogrzewania-koszty/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *