Czym się kierować przy wyborze kotła?

Czym się kierować przy wyborze kotła?

Wybór kotła grzewczego to decyzja na długie lata, dlatego warto zastanowić się nad rozwiązaniem z jednej strony prostym w montażu i eksploatacji, z drugiej natomiast – ekonomicznym, ponieważ wymiana będzie wiązała się z dodatkowymi kosztami. Jaki kocioł wybrać?

Jednofunkcyjny lub dwufunkcyjny – jaki kocioł wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, jaki kocioł wybrać, zastanów się nad jego funkcjonalnością. Zarówno kocioł z zasobnikiem, jak i kocioł dwufunkcyjny może zapewnić odpowiedni poziom ogrzewania oraz zaopatrzyć dom w ciepłą wodę – warunkiem jest jednak wcześniejsze określenie wymagań oraz dopasowanie urządzenia do potrzeb.

Kocioł z zasobnikiem – ciepła woda i ogrzewanie w jednym.

Jeśli chodzi o kotły jednofunkcyjne, mechanizm działania jest następujący: woda jest podgrzewana raz na jakiś czas i przechowywana w specjalnym zasobniku. Dzięki temu zyskujesz dostęp do ciepłej wody niemal przez cały dzień. Taki kocioł z zasobnikiem uruchamia się dopiero wtedy, gdy temperatura wody w zasobniku spadnie, a podgrzanie dużej ilości wody będzie trwało dłużej. Jednocześnie jest to kocioł grzewczy o parametrach dopasowanych do ogrzewania domu.

Kotły dwufunkcyjne: idealne dla mniejszych domów.

Interesuje Cię kocioł grzewczy, który zajmie stosunkowo mało miejsca? Kotły dwufunkcyjne pozwalają na ogrzewanie ciepłej wody użytkowej i jednocześnie zasilają system ogrzewania domu. Są to rozwiązania stosowane przede wszystkim w niewielkich domach, w których odległość do punktów czerpania wody nie jest duża.

Kocioł z zamkniętą komorą spalania – jedyne bezpieczne rozwiązanie.

Obecnie w pomieszczeniach mieszkalnych nie montuje się już kotłów z otwartą komorą spalania; pobierają one powietrze z pomieszczenia, więc nie tylko wychładzają pomieszczenie. Dodatkowo mogą być przyczyną dostawania się spalin do mieszkania, dlatego lepszym rozwiązaniem są kotły z zamkniętą komorą spalania. To ważne w przypadku profilaktyki zatrucia tlenkiem węgla, szczególnie niebezpiecznego ze względu na jego niewyczuwalność w pomieszczeniach. Więcej informacji na https://www.broetje.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *