Jak uzyskać dofinansowanie na wymianę pieców i kotłów?

Jak uzyskać dofinansowanie na wymianę pieców i kotłów?

Stare piece są utrapieniem nie tylko dla ich właścicieli; bardzo często powodują także emisję niebezpiecznych substancji, dlatego warto wymienić je na nowoczesne i ekologiczne rozwiązania. Jeśli koszt takiej inwestycji jest dla Ciebie za wysoki, postaw na dofinansowanie wymiany pieca.

Dofinansowanie wymiany pieca to zwykle dotacje.

Jeżeli chodzi o dofinansowanie wymiany pieca, coraz częściej miasta deklarują wysokie kwoty na wsparcie osób zainteresowanych wymianą starych pieców. Najczęściej tego rodzaju pomocy udzielają gminy oraz miasta na prawach powiatów, dlatego warto zapoznać się z lokalnymi programami dofinansowań.

Dofinansowanie wymiany kotłów – warunki.

Aby uzyskać dofinansowanie wymiany kotłów niezbędna jest likwidacja kotła lub pieca węglowego i zakup ekologicznego urządzenia grzewczego. Zaliczamy do nich kotły gazowe oraz na biomasę, a także urządzenia korzystające z odnawialnych źródeł energii. W przypadku możliwości podłączenia domu do miejskiej sieci ciepłowniczej również możesz uzyskać dofinansowanie.

Dotacja przysługuje posiadaczom nowych lub istniejących domów.

Dofinansowanie wymiany kotłów uzyskasz zarówno w przypadku zakupu i montażu węzłów cieplnych, kotłów i systemów ogrzewania elektrycznego, a także pomp ciepła. Ponadto przysługuje również na wymianę źródeł ciepła starej generacji opalanych węglem na węzły cieplne, nowe kotły na paliwo stałe czy biomasę, docieplanie budynków, ale również panele fotowoltaiczne czy docieplenie budynku.

Nie obawiaj się inwestycji.

Ponieważ zwroty w ramach dotacji mogą wynosić nawet do 90% kwoty, możesz bez obaw zdecydować się na wymianę starych kotłów i pieców. Dzięki temu nie tylko dbasz o środowisko naturalne, ale także poprawiasz komfort codziennego użytkowania. Postaw na ekologiczne rozwiązania, dzięki którym ograniczysz emisję szkodliwych substancji do atmosfery; w ten prosty sposób zadbasz o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych oraz obniżysz koszty ogrzewania. Zobacz więcej na http://www.broetje.pl/wymien-swoj-piec-kociol-brotje/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *