Zalety piecy dwufunkcyjnych

Zalety pieców dwufunkcyjnych

Zastanawiasz się nad wyborem pieca? Jeśli zależy Ci na wygodzie i ogrzewaniu niewielkiego domu, a jednocześnie chcesz podgrzewać ciepłą wodę użytkową, postaw na nowoczesne piece dwufunkcyjne.

Nowoczesne piece dwufunkcyjne – na czym polega ich działanie?

W tradycyjnych kotłach woda podgrzewana jest w podgrzewaczu przepływowym; nowoczesne piece dwufunkcyjne wyposażone są również w zasobniki warstwowe. To rozwiązanie pozwala na szybkie i efektywne podgrzewanie wody. Mogą być one montowane osobno lub umieszczone w obudowie kotła. Woda ogrzewa się poprzez kontakt z gorącymi ściankami wymiennika.

Wybierasz oszczędne ogrzewanie? Zdecyduj się na piec dwufunkcyjny.

Oszczędne ogrzewanie to priorytet w naszym klimacie; każdy posiadacz domu jednorodzinnego musi liczyć się z wcześniejszym nadejściem zimy oraz długą i chłodną wiosną. Sezon grzewczy trwający siedem miesięcy to spory wydatek w domowym budżecie, dlatego wybierz rozwiązanie pozwalające na oszczędne ogrzewanie. Kocioł dwufunkcyjny zmniejsza zużycie energii ponieważ minimalizuje postojowe straty ciepła. Sam koszt urządzenia z zasobnikiem warstwowym jest także niższy.

Estetyka również ma znaczenie.

Nie każdy dom wyposażony jest w specjalne pomieszczenie gospodarcze; jeśli piec będzie znajdował się w części mieszkalnej domu, nowoczesny kocioł dwufunkcyjny posiada elementy schowane w estetycznej obudowie. Rury, pompy i zawory są ukryte i nie mają wpływu na estetykę pomieszczenia. Jeśli nie posiadasz zbyt dużo miejsca w kotłowni lub musisz zamontować kocioł w pomieszczeniu codziennego użytku, kocioł dwufunkcyjny będzie najlepszym rozwiązaniem,

Gdzie stosować piece dwufunkcyjne?

Nie w każdym domu mogą być one instalowane; najlepiej sprawdzą się wszędzie tam, gdzie punkty poboru ciepłej wody znajdują się w pobliżu umiejscowienia pieca. Ponadto ten rodzaj kotłów nie będzie wystarczający do podgrzania wody w przypadku wanny lub prysznica z hydromasażem. Nowoczesne kotły dwufunkcyjne doskonale sprawdzą się w przypadku niewielkich domów jednorodzinnych z jedną łazienką. Zobacz więcej na http://www.broetje.pl/kociol-dwufunkcyjny-jednofunkcyjny-podgrzewaczem/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *