Jak wybrać najlepszą pompę ciepła?

Jak wybrać najlepszą pompę ciepła?

Pompa ciepła to coraz popularniejsze rozwiązanie z zakresu ogrzewania domów jednorodzinnych. Do jej głównych zalet zaliczamy przede wszystkim bezobsługowe działanie, ale również fakt, że jest to rozwiązanie ekologiczne i pozwalające na obniżenie kosztów ogrzewania domu. Jaka pompa ciepła będzie najlepszą propozycją dla Twojego domu?

Zastanawiasz się, jaka pompa ciepła będzie najlepszym rozwiązaniem? 

Weź pod uwagę kilka kryteriów, by osiągnąć optymalne wyniki przy jednoczesnym niskim koszcie instalacji. Pozornie najtańsza pompa ciepła może okazać się kosztowna w przypadku eksploatacji lub konieczności wymiany części przy konserwacji. Z kolei pompa o niskiej mocy nie zapewni odpowiedniego poziomu ogrzewania w okresie zimowym. Dlatego jeśli rozważasz, jaka pompa ciepła będzie idealnie dopasowana do Twoich potrzeb, zapoznaj się z różnymi propozycjami.

Pompa ciepła – przede wszystkim zastosowanie.

Na początek zastanów się, jakie funkcje ma spełniać Twoja pompa ciepła. Czy ma służyć do ogrzewania całego domu, czy też zależy Ci również na funkcji chłodzenia podczas lata? W zależności od tego system może być bardziej lub mniej złożony, dlatego warto już na etapie projektowania określić swoje wymagania.

Rodzaje źródła dolnego: co wybrać?

Jeśli chodzi o dolne źródła ciepła, najlepsze wyniki osiągane są w przypadku wykorzystywania wody przy jednoczesnym zastosowaniu jej jako górne źródło ciepła. Choć możliwe jest również stosowanie powietrza jako dolnego źródła ciepła, to jednak w naszym klimacie efektywność takiego systemu spada.

Górne źródło ciepła – grzejniki czy podłogówka?

Najpopularniejszym i jednocześnie najbardziej efektywną propozycją jest ogrzewanie podłogowe, ponieważ wymaga ono najniższych temperatur czynnika grzewczego. Alternatywą dla podłogówki są grzejniki; zwróć uwagę, że wymagają one o wiele większej powierzchni, by efektywnie ogrzać pomieszczenie.

Moc pompy to podstawowe kryterium przy zakupie.

Po wybraniu wartości temperatur źródła dolnego oraz górnego możesz określić parametry, za pomocą których dokonasz wyboru podczas zakupu pompy od konkretnych producentów. Zajrzyj na http://www.broetje.pl/kategoria-produktu/rodzaj/pompy-ciepla/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *