Optymalna temperatura w mieszkaniu – czyli tak właściwie jaka?

Optymalna temperatura w mieszkaniu – czyli tak właściwie jaka?

Im niższe temperatury panują na dworze, tym chętniej wracamy do ciepłego domu i z przyjemnością myślimy o przyjemnym cieple w salonie czy sypialni. Jednak zbyt wysoka temperatura będzie z jednej strony niekorzystna dla zdrowia, z drugiej natomiast wiąże się z wyższymi kosztami ogrzewania. Na co warto zatem zwrócić uwagę?

Zbyt ciepłe pomieszczenia mają wpływ na zdrowie.

Wydawać by się mogło, że im cieplej w pokojach, tym mniejsze ryzyko przeziębień. Jeśli jednak temperatura sięga 23 stopni, a domownicy noszą cienkie t-shirty i szorty, wcale niekoniecznie są to najlepsze warunki. W takich pomieszczeniach bardzo często powietrze jest wysuszone, co ma negatywny wpływ na górne drogi oddechowe. Ponadto zbyt wysoka temperatura w sypialni będzie miała również wpływ na jakość snu.

Niedogrzane pomieszczenia to z kolei ryzyko choroby.

Jeśli w Twoim domu panuje temperatura w okolicach 18 stopni, z pewnością musisz sięgać po dodatkowe warstwy odzieży. W ten sposób oszczędzasz pieniądze przeznaczone na ogrzewanie, jednak podczas cięższych mrozów taka temperatura będzie niewystarczająca. Szczególnie gdy pojawiają się pierwsze oznaki przeziębienia, zadbaj o to, by przebywać w cieple i nie dopuścić do rozwoju choroby.

Pokojowy regulator temperatury – najlepsze rozwiązanie.

Szukasz sposobu na regulację temperatury bez konieczności skomplikowanej obsługi pieca? Postaw na pokojowy regulator temperatury; do wyboru masz zarówno proste modele pozwalające na włączanie lub wyłączanie ogrzewania, jak również złożone propozycje umożliwiające programowanie ogrzewania wedle własnych preferencji.

Pokojowy regulator temperatury to sposób na oszczędzanie.

Montując pokojowy regulator temperatury masz możliwość ustawienia ogrzewania w ten sposób, by nie załączało się ono wtedy, gdy w mieszkaniu nie ma nikogo z domowników. Jeśli do południa pracujesz poza domem, a dzieci uczą się w szkole, nie ma sensu ogrzewać całego mieszkania. Dzięki regulatorowi możesz ustawić optymalną temperaturę podczas nieobecności. Dowiedz się więcej na http://www.broetje.pl/tag-produktu/regulator/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *