Kotły kondensacyjne – zalety

Planujesz wymianę pieca gazowego? A może dopiero zakładasz całą instalację? Jeśli rozważasz zakup nowego kotła, warto zastanowić się nad wyborem kotła kondensacyjnego. To rozwiązanie pozwalające na dodatkową oszczędność.

Dlaczego warto oszczędzać?

Choć paliwo gazowe jest stosunkowo tanie, to jednak każdemu z nas zależy na dodatkowych oszczędnościach – środki wydawane na ogrzewanie możesz przeznaczyć na coś innego. Dlatego jeśli planujesz zakup pieca, wybierz wariant z możliwością kondensacji. Taka inwestycja zwróci się bardzo szybko; nawet jeśli koszt pieca będzie nieco wyższy, to jednak bardzo szybko przekonasz się, że rozwiązanie zapewniające mniejsze zużycie gazu było dobrą decyzją.

Kotły kondensacyjne do ogrzewania używają dodatkowego ciepła.

Cała zasada działania kotłów kondensacyjnych opiera się na możliwości wykorzystywania dodatkowego ciepła pochodzącego ze spalin. Para wodna, będąca efektem spalania gazu zostaje skroplona poprzez sprowadzenie temperatury spalin poniżej punktu rosy. Dzięki temu wytworzona zostaje energia, która może być wykorzystana do ogrzewania domu lub mieszkania. W ten sposób całkowite wykorzystanie gazu jest niższe, co w momencie podwyżki cen paliwa gazowego może być znaczącą pozycją w domowym budżecie.

Kotły kondensacyjne doskonale sprawdzają się przy ogrzewaniu podłogowym.

Wysoka sprawność kotłów kondensacyjnych sprawia, że są one świetną propozycją dla posiadaczy ogrzewania podłogowego; działają efektywnie szczególnie wówczas, gdy temperatura systemu ogrzewania jest niższa, więc jeśli chcesz obniżyć rachunki za gaz, wypróbuj piece działające w oparciu o zasadę kondensacji.

Nowoczesne kotły kondensacyjne są bezpieczne w użytkowaniu.

Nie musisz obawiać się wydostania spalin do pomieszczeń – piece gazowe nowej generacji są bezpieczne i bezawaryjne; dlatego jeśli planujesz zakup nowego kotła, sięgaj po nowoczesne propozycje z gwarancją producenta. Dzięki temu zapewnisz bezpieczeństwo sobie oraz swoim najbliższym domownikom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *